ثبت نام دوره آموزش اکسل پیشرفته فرساران

نویسنده موضوع: درخواست راهنمایی در خصوص رسم نمودار  (دفعات بازدید: 350 بار)

sma519

• کاربر انجمن
  • **
  • ارسال: 60
  • جمع امتیازها: +2/-1
    • تكنولوژي بتن و بتن آرمه
با سلام
قصد دارم نموداری ترسیم کنم که مانند فایل پیوست، محور ثابت آن عمودی باشد (Story ها). و چند نمودار مانند فایل پیوستی را باهم مقایسه کنم. ولی موفق نشدم محور story ها را از افق به قائم انتقال دهم. از فرمان سوئیچ استفاده کردم ولی نمودار به هم خورد.
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر قبلی

کانال آموزش اکسل

کانال یوتیوب فیلم های آموزش اکسل فرساران

به رایگان در یوتیوب فیلم های آموزشی کلاسهای اکسل مهندس فرشید میدانی را مشاهده نمایید.

sma519

• کاربر انجمن
  • **
با سلام مجدد
طی جستجو در خصوص جواب سوال بالا، به این نتیجه رسیدم که این امکان به صورت پیشفرض در اکسل پیش بینی نشده است.
ولی میتوان با ترفندهایی به نتیجه رسید که مناسبترین آنها را جهت استفاده دوستانی که ممکن است مشکل مشابه داشته باشند، اینجا می نویسم:
برای اینکار می توان یک نمودار کمکی علاوه بر نمودارهای مورد نیاز ترسیم کرده، و مقدار Xهای آن را برابر صفر قرار داد تا بر محور قائم منطبق گردد. سپس Data Labels آن را در سمت چپ پدیدار نموده و مقدار آنها را به متن مورد نظر تغییر داد. حال اگر خط و مارکر نمودار کمکی را به همراه مقادیر خود محور قائم چارت نامرعی کنیم، به نتیجه دلخواه خواهیم رسید.
با تشکر از همه دوستانی که تلاش کردند.

tav

• عضو ارشد انجمن
  • ارسال: 336
  • جمع امتیازها: +80/-3
    • اکسل به زبان مثال...!
توکلی

sma519

• کاربر انجمن
  • **
بله.
همین سوال را آنجا هم مطرح کرده بودم و یکی از دوستان این روش را معرفی کردند که ساده شده آن را بالا نوشتم.