دوره‌های آموزش اکسل پیشرفته مقدماتی برنامه نویسی فرساران

نویسنده موضوع: انتقال اطلاعات از دفتر روزنامه به دفتر کل  (دفعات بازدید: 85 بار)

masho

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 6
  • جمع امتیازها: +0/-0
کمک ----------------------------------------------------------- کمک
با سلام به همه عزیزان و اساتید محترم
مدتی است که درگیر یک مشکل در اکسل هستم و دوست داشتم که نظرات دوستان رو نسبت به این مشکلم بشنوم و راهنمایی بشم .
من یک دفتر روزنامه دارم که ستون های اون بترتیب  شماره ، تاریخ ، سر تیتر ، شرح ، ورودی ، خروجی و مانده داره .
معمولا اطلاعات رو نسبت به سرتیتر دسته بندی میکنم مثلا سر تیتر های من هزینه مسکن ، هزینه درمان ، هزینه خورد و خوراک و .... است .
تمام این اطلاعات در شیت یک ذخیره میشه و هر روز اطلاعات جدیدی اضافه میشه .
حالا میخوام در شیت دو که اسمش رو هزینه خورد و خوراک گذاشتم اطلاعات مربوط به خورد و خوراک در یک جدول بنشینه . یعنی همزمان با تایپ اطلاعات روزنامه در دفتر روزنامه اطلاعات در شیت مربوط به اون موضوع ثبت بشه .
ببخشید زیاد توضیح دادم . ممنون میشم که کمکم کنید . سپاس

lamp

دانلود فهرست + فصل اول کتاب توابع و فرمول نویسی اکسل

خبر: کامل ترین کتاب توابع و فرمول نویسی در اکسل ترجمه تیم فرساران

tav

• عضو ارشد انجمن
  • ارسال: 265
  • جمع امتیازها: +66/-2
    • اکسل به زبان مثال...!
سلام
فایل نمونه.....!

masho

• کاربر تازه‌وارد
  • *
با سلام و سپاسگزاری از بذل توجه شما

tav

• عضو ارشد انجمن
  • ارسال: 265
  • جمع امتیازها: +66/-2
    • اکسل به زبان مثال...!
سلام
چک کنید...!
برای یادگیری به توابع آرایه ای یا برداری مراجعه کنید! فقط به منظور یادگیری نحوه استفاده!

masho

• کاربر تازه‌وارد
  • *
فوق العاده بود . ممنونم

lamp

دانلود فهرست + فصل اول کتاب توابع و فرمول نویسی اکسل

خبر: کامل ترین کتاب توابع و فرمول نویسی در اکسل ترجمه تیم فرساران

masho

• کاربر تازه‌وارد
  • *
با سلام مجدد خدمت استاد بزرگ ،
فایل ارسالی شما رو همانطور که دستور داده بودین جهت آموزش بیشتر مورد بررسی قراردادم ، متوجه شدم که ضعف بزرگی در توابع متنی هم دارم . یک تغییر کوچیک به فایلم دادم یعنی برای سر تیتر هام کد گذاشتم . سعی کردم با استفاده از تابع vlookup مشکل رو حل کنم . دو جور تابع متفاوت نوشتم که متاسفانه جواب نگرفتم . دریکی از فرمولها خواستم با تابع vlookup  اطلاعات رو به شیت دیگه منقل کنم ولی اطلاعات اولین سر تیتر در حافظه اکسل میمونه و بقیه رو هم مثل نمونه قبلی آورد . نمونه کار رو براتون گذاشتم که یکبار دیگه زحمت بکشین و یک نگاه بکنین و ایرادم رو بهم بگین . پیشاپیش از زحماتتون ممنونم .
فرمول من در صفحه دریافت و در ستون شرح نوشته شده .

masho

• کاربر تازه‌وارد
  • *
با سلام خدمت اساتید
به فایل اولیه دو تا فیلد اضافه کردم . یکی بابت کد سر تیتر هام و یکی بابت کد سند و تابعی رو جهت انتقال آوردم ولی متاسفانه موفق نبودم . میشه لطف کنید و ایرادم رو بگیرین . فرمول من در صفحه دریافت نوشته شده ممنونم .

masho

• کاربر تازه‌وارد
  • *
اینم فایل ارسالی