نویسنده موضوع: یکی کردن دو لیست داده باهم بطوری که موارد تکراری جمع شوند.  (دفعات بازدید: 1992 بار)

navidak

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 7
  • جمع امتیازها: +0/-0
با سلام ؛ من یکی از همکارام پرسید که با کدوم ابزار اکسل میشه دو تا لیست رو که عنوانهای یکسان دارن ولی رکوردها هم تکراری دارن هم جدید ؛ با هم ادغام کنه به طوری که مقادیر تکراری باهم جمع بشن و جدیدها هم به لیست جدید اضافه بشن؟ ممنونم

pamchal3230

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 21
  • جمع امتیازها: +5/-0
  • این دنیا مجهز به دوربین مدار بسته است.
با استفاده از ابزار پایوت تیبل
برای انتخاب منابع داده از چند شیت مختلف در پایوت تیبل alt+D+PP و انتخاب گزینه سوم

navidak

• کاربر تازه‌وارد
  • *
با استفاده از ابزار پایوت تیبل
برای انتخاب منابع داده از چند شیت مختلف در پایوت تیبل alt+D+PP و انتخاب گزینه سوم

ممنون از راهنماییتون
حالا یه سوال آیا Consolidate هم همین کارو انجام میده؟
و اینکه مسیر این شورتکات که گفتین از تو منو ها چی میشه؟
خیلی ممنونم

pamchal3230

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 21
  • جمع امتیازها: +5/-0
  • این دنیا مجهز به دوربین مدار بسته است.
ممنون از راهنماییتون
حالا یه سوال آیا Consolidate هم همین کارو انجام میده؟

به این لینک مراجعه کنید.
http://forum.farsaran.com/index.php?topic=114.0
در مورد سوال دوم اطلاعی ندارم.

shamsololama

• آرشام
  • مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 155
  • جمع امتیازها: +93/-2
  • بمانیم تا کاری کنیم نه کاری کنیم تا بمانیم
با درود فراوان

یک روش برای اینکه دو لیست را ترکیب کنی این دولیست را زیر هم قرار داده و از طریق Sumif  مجموع اعداد با شرط مورد نظر را جلوی آنها بنویسیم و از طریق سپس با کپی و سیو ولیو  آن را از حالت فرمول در آورده و از طریق گزینه حذف تکراری از منو تکراریها رو حذف کرد

navidak

• کاربر تازه‌وارد
  • *
یک دنیا تشکر از راهنمایی اساتید محترم.
یه سوال دیگه داشتم اون اینکه چطور میشه یه Sheet رو مثلاً به اندازه یک کاغذ A4 در آورد؟ یعنی فقط تا اون محدوده سلول داشته باشم و بقیه اش پاک بشن؟
ممنون که وقت میگذارید برای جواب دادن

shamsololama

• آرشام
  • مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 155
  • جمع امتیازها: +93/-2
  • بمانیم تا کاری کنیم نه کاری کنیم تا بمانیم
با درود فراوان

برای اینکه صفحه اکسل رو بصورت صفحه به صفحه ببینی  می تونی از پایین صفحه سمت راست صفحه رو به حالت Page layout قرار بدی
ولی اگر میخوای اصلا پیدا نباشه صفح را رو تنظیم آچهار بزار و از پیج بریک آن از چپ و پائین همه رو انتخاب کن و  مخفی کنید Hide

navidak

• کاربر تازه‌وارد
  • *
درود
استاد گرامی ممنونم از پاسختون ؛ اما چطور میشه بجز یه محدوده همه سلولها رو انتخاب کرد و اونوقت Hide کرد؟
ظاهرن امکان Ctrl + Click برای DEselect کردن رو نداره Excel
چون من اول همه سلولها رو انتخاب کردم بعد میخواستم به اندازه یک محدوده از انتخاب خارج کنم که Hide کنم ولی نمیشه... احتمالاً روشم اشتباست... ممنون میشم اگه کمکم کنین.. بازم تشکر از پاسخ تون