کپی از شیت های دیگر بر اساس ردیف اول و ذخیره اتوماتیک داده ها

نویسنده naser1357, 13 مارس 2015, 23:31

« قبلی - بعدی »

naser1357

سلام و عرض خسته نباشید
برای طراحی یک فایل  مدیریتی که ساعت ها وقت  محاسباتی می برد نیاز به کمک دوستان دارم انچه لازم دارم اینکه اگر تاریخ اخرین سطر  کمتر از تاریخ روز(در شیت 1) بود برنامه  داده ها  را از شیت  دیگری گرفته و اتوماتیک ذخیره نماید
مورد خطای بعدی برای دریافت اطلاعات از طریق ماکرو حتما باید شیت مربوطه باز باشد در عیر اینصورت خطا ظاهر می شود و اینکه نیاز داریم از سه سایت جداگانه همزمان برخی اطلاعات را بگیریم
و در قسمت  دیگر نمودار داده های شیت دیگر

توضیحات کامل تر در برنامه ارایه شده است
پیشاپیش تشکر می کنم

majid_mx4

با سلام

دوست عزیز

با توجه به قوانین سایت اجازه انجام فایل بصورت پروژه  را نداریم .

ولی بصورت کمکی میتوانیم نمونه فایل ارائه دهیم.

که اینکار بررسی و بزودی پاسخ خواهم داد.

با تشکر میر

majid_mx4

با سلام
محاسبه واریانس و انحراف معیار در اکسل

آموزش

http://savadeamari.com/Mohammad%20Jafari%20-%20excel%20-%20Savadeamari%20_%20dot%20_%20com.pdf

ولی در مورد انتقال اطلاعات فایل را ضمیمه خواهم کرد

با تشکر میر

naser1357

استاد بصورت پرو‍ژ ه اي  مد نظر نيست  اينكه گفتم يك پروژه است منظورم اين بود كه با جمعي از همكاران روي همچين فايلي كار مي كنيم و مسلما انجام تموم مشكلات بصورت يكجا براي من نيز ثمري نخواهد داشت چون قصد و هدف اصلي يادگيري و تبحر بصورت حرفه ايه و فقط بجاي اينكه روي فايل هاي مختلف تمرين كنيم بهتر است روي يك موضوع با هدف مشخصي ممارست كسب كنيم تا حداقل  نتيجه مشخص داشته باشيم

majid_mx4

با سلام
در هر صورت سوال در مورد ساختار یک فایل با ابعاد مختلف یک پروژه است .

و چون این سایت یک سایت آموزشی است متاسفانه قوانین آن به بنده و دیگر دوستان اجازه پاسخ کامل نمی دهد.

به هر حال میتوانید فایل ضمیمه را بررسی و از کدهای نوشته شده نت برداری و استفاده نمایید.

با تشکر میر

naser1357

سلام مجدد
استاد در شیت سایت قیمت ها از شیت ts از ستون h  باید فراخوانی می شدند که الان از ستون u میشوند
2- فکر کنم ردیف دوم که اسم نمادها می باشند محدوده شده اند یعنی اگر اسم نماد جدیدی را اضافه نماییم با اینکه در شیت ts نیز هست اما قیمتش درج نمی شود؟
3- ایا این امکان نیست که  بتوان با همان ماکروی قبلی  دریافت اطلاعات از سایت بتوان بدون اخطار باز بودن شیت مربوطه اطلاعات دریافت شوند و یا حتی در صورت هاید بودن ان بازهم اطلاعات دریافت شوند؟
4- بتوان داده های موجود در دیگر شیت ها  را با توجه به اسم هر نماد فراخوانی نمود
5- در شیت توضیح دادین که زمان بارگیری اتوماتیک را در شیت ابزارها درست کردین ماکروش ندیدم

ممنون می شوم اگر توضیح مختصری راجع به هر متغییر یا سطر و ستون در ماکرو نیز بگذارین همانطور که در ماکرو چند هفته قبل اشاره کرده بودین که تعداد سطر را از اینجا می توانید تغییر بدهید جون در نظر دارم دستورات هر ماکرو را خط بخط متوجه شوم و سپس از کلیه راهنمایی ها و فایل های شما ان چیزی را که لازم داریم خودمان در فایل جدیدی تمرین کنیم

با سپاس مجدد

naser1357

استاد  علاوه بر مورد فوق ایا امکان دارد همراه با همین ماکروی انتقال  و ذخیره  نیز ماکرویی ارایه شود تا چنانچه اسم نماد جدیدی در شیت ts امده است که در شیت sayt نیست اتوماتیک ان را در اخرین قسمت  سطر بعد از احرین نماد ثبت شده درج نماید تا روزهای بعدتر قیمت ان نماد نیز بایگانی شوند؟

majid_mx4

با سلام

دوست عزیز
میتوانید کد زیر را تغییر وشماره ستون دلخواه خود را H یا همان 8 را واردکنید( بجای عدد 20) هر سه کد مشابه باید تغییر کند

cell2.Offset(erow - 1, 0).Value = Item.Offset(0, 20)
سوال دوم خیر
شما تا  محدوده ZZ  میتوانید نام نماد را اضافه نمایید (بصورت دستی)و دستورات آن را شناسایی خواهند کرد واطلاعات آن را نمایش خواهند داد
هر نمادی که در شیت Sayt باشد اطلاعات آن در صورت بودن در شیت St2 انتقال داده میشود در غیر اینصورت خالی می ماند

سوال 3
فکر کنم در هر دو مورد بتوان اینکار را کرد باید دستورات را بررسی کنم .

سوال 4 بله میتوان
سوال 5
اگر اشتباه نکنم دکمه ذخیره خواسته بودید یعنی با فشار این دکمه فایل بدون سوالی و یا... ذخیره شود و این دستور اعمال شده است.

سوال 5
با کمی جستجو در همین سایت میتوانید نمون های خوبی پیدا کنید.

با تشکر میر

naser1357

سلام استاد   ممکنه در خصوص سوال سه و 4 پست قبلی راهنماییم کنین؟

majid_mx4

با سلام

موضوع اصلاح گرددید.

لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

خلاصه : کپی از تمامی شیت ها بر اساس ردیف اول

در مورد سوال بدون باز شدن شیت (فقط شیت نه گاربرگ ) میتوانید از Thisworkbook  استفاده نمایید
ببخشید اخر سال و کار زیاد نتوانستم زیاد کمک کنم  سال خوبی برای شما و همکارانتان آروز میکنم.
با تشکر میر