کوره های صنعتی زغال

نویسنده zoghaalsanng, 11 سپتامبر 2022, 16:14

« قبلی - بعدی »

zoghaalsanng

درآمد تولید زغال فشرده
درآمد خالص ماهیانه این کسب و کار حدودا بین ۱۰تا ۱۵میلیون تومان حداقل میباشد. مشخص هست که با بزرگ تر کردن کارگاه درآمدتان نیز بیشتر خواهد شد.در کارگاه تولید زغال فشرده از چه کوره ای استفاده می شود؟ما دو نوع کوره زغال فشرده داریم :۱٫ کوره صنعتی۲٫ کوره سنتیکوره صنعتی زغال :در این کوره ها بریکت هایی که پخته میشوند و به زغال تبدیل میشوند خاکستر کمتری را از خود به جای میگذارند.به همین علت در کوره صنعتی محل تخلیه خاکستر زغال وجود ندارد. زغال هایی حاصل از این کوره ها در ابعاد و اندازه های بزرگتری هستند.کوره های سنتی تولید زغال :جز قدیمی ترین کوره ها میباشد که بعد ها کوره صنعتی به وجود آمد. این کوره ها نیاز به مشعل و مواد سوختنی ندارند. کاملا خود سوز میباشد.روش تولید زغال فشرده در کارگاه
جهت تولید قیمت فروش دستگاه تولید زغال چینیhttps://koorehsazanpasargad.com/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b2%d8%ba%d8%a7%d9%84-%d9%81%d8%b4%d8%b1%d8%af%d9%87/ قالبی فشرده حدود ۹۰ % را خاک اره و خرده های چوب تشکیل داده و هشت درصد آن را آب و مابقی آن را مواد دیگر تشکیل می دهند.
در خط تولید زغال فشرده هنگام شروع، مواد اولیه در دستگاه آسیاب و خرد کن به تکه های ریز تبدیل می شوند و پس از آن در دستگاه میکسر با هم ترکیب شده و به دستگاه فشرده سازی (پرس) که اکسترودر نام دارد منتقل می شوند
در انتها محصول تولید شده که به شکل قالب های مکعبی یا مستطیلی در آمده اند را در خشک کن قرار داده تا به طور کامل خشک شوند.
آموزش تولید زغال فشرده و کار با دستگاه
راه اندازی خط تولید مانند بسیاری از مشاغل تولیدی دیگر، نیاز به بهره گیری از تجریه، راهنمایی و اطلاعات دارد تا با بازدهی و بهره دهی هرچه بیشتر به چرخه در آید. تولیدکنندگان قبل از اقدام به هر کاری باید کلیه ی اطلاعات مربوط به تولید زغال ، خط تولید زغال ، کار با دستگاه ها و بطور کلی دوره ی آموزش تولید زغال فشرده را از صفر تا صد بگذرانند تا در هنگام کار به مشکل برنخورند.
تمامی عزیزانی که در این حرفه ی نو و جدید و البته سودمند، که منظور همان تولید زغال فشرده است ،تمایل به فعالیت دارند باید در مرحله ی اول به کلیات و جزئیات کار تسلط کامل داشته باشند تا اگر زمانی با مشکل چه از نظر فنی و چه از نظر علمی روبرو شدند، قادر به رفع اشکالات موجود بوده و توانایی مدیریت مشکلات را داشته باشند؛چراکه اولین و مهمترین فردی که می تواند از پس مشکل برآید فرد صاحب این حرفه است.
آموزش تولید زغال باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود، زیرا برای کار کردن با دستگاه ها و همچنین ترکیب مواد اولیه با هم و راه اندازی خط تولید اطلاعات ریز و دقیقی لازم است.
زغال فشرده مطلوب چه ویژگی هایی دارد؟
۱٫ هنگام سوختن هیچ ماده خطرناک مانند سولفور یا گاز سمی تولید نمی کند.
۲٫ این زغال رطوبت پایینی دارد و آسان تر می سوزد.
۳٫ مواد اولیه زغال فشرده از خاک اره و زغال چوب است که به محیط زیست نیز آسیب نمی رساند.
مشکلات تولید زغال فشرده
این نکته را در نظر داشته باشید تولید زغال به صورت صنعتی باعث سردرد می شود و خواهان کمتری در بازار دارد. جدای از این مشکل، مشکلات دیگری نیز بعد از تولید زغال فشرده وجود دارد مانند: پخش محصول در تمامی سوپرمارکت ها و فروشگاه ها، چرا که روش دیگری برای فروش زغال وجود ندارد ! مثلا نمی توانید زغال را به صورت اینترنتی به فروش برسانید یا اینکه به صورت جداگانه فقط یک فروشگاه زغال فروشی بزنید.
علاوه بر این مسائل تولید زغال فشرده از آن دسته کارهایی است که خطرات جانبی زیادی را برای تولید کننده به همراه دارد. تولید زغال می تواند در دراز مدت به مشکلات تنفسی و سرطان منجر شود