جایگزینی فونت در Word

نویسنده Ali Afshari, 21 مرداد 1391 - 10:14:09

« قبلی - بعدی »

Ali Afshari

با سلام خدمت دوستان
يك سوال و مشكل؟
من يك فايل word دارم كه از چندين نوع فونت استفاده شده،ميخوام مثلا هر جا كه از فونت bnazanin استفاده شده تبديلش كنم به يك فونت ديگه.
ايا همچنين كاري در word شدني است؟
اگه كسي ميدونه ممون ميشم جواب بده

بهرام صمدیان

سلام خدمت آقای افشاری
من یکبار جایی از Word 2003 گزینه اش را دیدم اما در 2007 پیداش نمی کنم اما گزینه دیگری را پیدا کردم که همان کار راانجام می دهد. گزینه ای که همه ما با آن کار کرده ایم!!!
Find and Replace
با همین ابزار می توانید یک نوع فونت را در کل فایل با فونتی دیگر حتی اندازه ای دیگر و یا رنگی دیگر تعویض کنید. برای این منظور در سربرگ Home روی گزینه Replace  کلیک کنید در کادر باز شده ابتدا روی دکمه More در پایین کادر کلیک کنید تا کادر به صورت زیر ظاهر شود:

در فیلد Find What کلیک کنید اما هیچ مقدار را تایپ نکنید!
روی دکمه Format کلیک کنید و از کادر باز شده گزینه Font را انتخاب کنید. در کادر باز شده اگر متن شما فارسی است و قصد کار بر روی متون فارسی را دارید در قسمت Complex Script فونت فعلی متن را انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید.
سپس در فیلد Replace With نیز کلیک کرده و در اینجا نیز هیچ مقداری را تایپ نکنید و فقط همانند قبل روی Format و سپس Font کلیک نمایید. دوباره در همان قسمت Complex Script فونت مورد نظر جهت اعمال به متن را انتخای نمایید.
روی OK کلیک کنید تا به کادر محاوره ای اولی بازگردید.
روی دکمه Replace All کلیک کنید تا Word متون منطبق در شرایط تعیین شده را با مقدار مورد نظر شما تعویض نماید.

همان طور که ذکر شد می توانید با تغییر فونت به تغییر سایز فونت و رنگ فونت و ... موجود در کادر Font اقدام کنید.
با کمی خلاقیت می توانید از این ابزار بهترین استفاده را داشته باشید.
با احترام

Ali Afshari

با سلام و احترام فراون
از توضيحات شما استاد محترم بسيار ممنون هستم.بله نظر شما درسته و با اين كار ميشه انجام داد متاسفانه اصلا اين گزينه به فكرم نرسيد.
با تشكر

فرشید میدانی

در ضمن اینکه در Word , Publisher ابزاری برای اینکار وجود داره:

⭐ اگر پاسخ خود را یافتید:

۱) در پاسخ گویی به سوالات انجمن اکسل فرساران مشارکت کنید.
۲)  دوره‌های اکسل فرساران را به همکاران سازمان خود معرفی کنید.
۳)  صفحه اینستاگرام farsaran_excel را 🧡 کنید.

بهرام صمدیان

با سلام
من تا به حال از گزینه ای که آقای میدانی معرفی کرده اند استفاده نکرده ام اما تصور میکنم این گزینه زمانی کاربرد دارد که من فایلی را به شما بدهم و در آن از فونتی استفاده کرده باشم که این فونت در سیستم شما  موجود نباشد در اینصورت سیستم به طور خودکار فونت دیگری را جایگزین آن فونت می کند. من احتمال میدهم که این گزینه معرفی شده برای این منظور و برای کنترل این جایگزینی مفید باشد
برای منظور یاد شده در این موضوع تصور بنده استفاده از روش Find and Replace است.

Ali Afshari

با سلام و احترام
بسيار سپاسگذارم از پاسخ جامع شما.