نویسنده موضوع: عدم merge در جدول  (دفعات بازدید: 15536 بار)

EvanescencE

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • جمع امتیازها: +0/-0
عدم merge در جدول
« : 29 مرداد 1392 - 13:49:34 »
چرا وقتی insert table می کنیم(مثلاً 3:6) تو جدول ایجاد شده نمیشه دوتا سلول رو merge کرد؟آیکون merge خاموش میشه راه حلی وجود داره برای merge کردن سلولها؟

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 1992
  • جمع امتیازها: +798/-7
پاسخ : عدم merge در جدول
« پاسخ #1 : 29 مرداد 1392 - 15:48:22 »
دوست عزيز

در Table هايي كه شما از طريق Table  ايجاد ميكند هر خانه تعريف و ستون و ... تعريف خاص خودش را داردو از قبل بابت عملياتهاي مختلف طراحي شده است  .براي اينكه بهتر متوجه بشود .

در يكي از خانه ها ايجاده شده خود يك علامت مساوي بگذاريد و دو خانه قبل را در هم ضرب كنيد خواهيد ديد كه تمامي خانه هاي آن ستون اين فرمول را در خود تكرار ميكند حال اگر شما بخواهيد از  Merge  استفاده نماييد تمامي خانه هاي آن ستون بايد با ستون بقلي Merge شود در صورتي كه شما شايد فقط همان  دو خانه را براي Merge كردن نياز  داشته باشيد و بدين صورت تمامي داده هاي شما بهم مي ريزد  واگر هم همه آن ستون را براي Merge كردن بخواهيد و از قبل اطلاعاتي در آن باشد  اطلاعات يكي از ستون ها حذف ميشود . پس براي همين Merge غير فعال شده است.(اميدوارم توانسته باشم توضيح بدهم )
باتشكر مير

EvanescencE

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • جمع امتیازها: +0/-0
« پاسخ #2 : 29 مرداد 1392 - 16:03:39 »
با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز لطف کردین.
پس نتیجه میگیریم که غیر ممکن هست و table باید به صورت دستی ساخته بشه.
متشکرم

بهرام صمدیان

• مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 545
  • جمع امتیازها: +182/-1
    • آمار 80
« پاسخ #3 : 29 مرداد 1392 - 22:53:02 »
جناب میر از جواب و توضیح مفصلتون به نوبه خودم تشکر می کنم.
سعه صدر و حوصله شما در پاسخ به سوالات علیرغم وجود برخی بی لطفی ها را ارج می نهیم.
امیدوارم هیچ چیز و هیچ کس شما را از همه چیز و همه کس دلسرد نکند.
با احترام

Solver

• کاربر انجمن
  • **
  • ارسال: 82
  • جمع امتیازها: +19/-14
« پاسخ #4 : 30 مرداد 1392 - 00:20:51 »
جا داره من هم به نوبه خودم از زحمات شما جناب میر که خالصانه به دوستان کمک میکنید و پاسخ های خوبتون تشکر میکنم سرافرازی شما را خداوند منان خواستارم .

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 1992
  • جمع امتیازها: +798/-7
« پاسخ #5 : 30 مرداد 1392 - 00:36:57 »
استاد محترم جناب آقای صمدیان

احترما از جنابعالی و دیگر دوستان بخاطر سایت بسیار عالی و در خور ایرانیتان  ، بسیار متشکرم .

(از نظر بنده همه چیر تمام شده است)امیدوارم که  توانسته باشم  کاری کرده باشم.

با کمال تشکر میر

Ali Afshari

• کاربر فعال
  • ارسال: 130
  • جمع امتیازها: +7/-3
« پاسخ #6 : 30 مرداد 1392 - 12:11:22 »
با سلام
همانطور که اساتید فرمودند در table نمی توان merge انجام داد و توصیه و تجربه ناچیز جنابعالی میگه که تا حد امکان از  merge استفاده نکنید. یک راه حل که بعضی وقتها جواب میده اینه چند تا سلول رو که میخواین MERGE کنید انتخاب کنید بعد از گزینه format cells ریبون alignment می تونید به نوعی merge کنید چند تا سلول رو. البته سلولها واقعا merge نمی شوند و انگار merge هستند.
با تشکر

Solver

• کاربر انجمن
  • **
  • ارسال: 82
  • جمع امتیازها: +19/-14
« پاسخ #7 : 30 مرداد 1392 - 15:07:16 »
ببخشید حالا که توصیه و تجربه ناچیز ایشون! میگه نمیشه از ادغام در جدول استفاده کرد تجربه و توصیه شما دقیقا چی میگه ؟
من واقعا متوجه نشدم چه چیزی در format cells - alignment وجود داره که باعث میشه ما فکر کنیم انگار merge هستن . لطفا اگه براتون مقدوره فایل بذارید یا گام به گام تر توضیح بدید
ممنون

Ali Afshari

• کاربر فعال
  • ارسال: 130
  • جمع امتیازها: +7/-3
« پاسخ #8 : 1 شهریور 1392 - 12:57:20 »
با سلام خدمت همه اساتید عزیز
منظورم تجربه اینجانب بود و اشتباه تایپ کردم تجربه جنابعالی
و دوباره شرمنده چون راه حلی که گفتم مثل اینکه اشتباه بود. مثل اینکه اون راه حل نیز در table جواب نمیده. و نمیدونم چرا این راه حل تو ذهنم بود.
بازم ممنون از همه اساتید محترم.
با تشکر فراوان