آخرین ارسالها

صفحه1 2 3 ... 10
1
زبان برنامه نویسی VBA اکسل / حذف پیغام Reopen
آخرین پست توسط look20 - 29 آبان 1401 - 21:36:25
با سلام
میخواستم این پیغامی رو که هنگام باز شدن دوباره یک فایل میده

file.xlsx is already open.reopening will cause any changes .....
حذف کنم و بجاش فایل برای سری دوم باز نشه مگر اینکه بسته شده باشه
در واقع یه کدی که بتونه چک کنه که وقتی روی این فایل کلیک کردم باز شده یا نه اگه باز شده بود اجازه باز شدن مجدد نده و اگر که بسته باشه بازش کنه
حلقه بنویسید که شمارنده آن سلول های حاوی اسامی را در بر گیرد
داخل حلقه یگ شرط بنویسید که اگر محتوای درون تکست باکس با هریک از اسامی یکی بود بهتون پیام بده
من کد می نویسم شما با شرایط خودتون کاستامایز کنید
Dim rng As Range
Set rng = sheet4.Range("A1:A100")
For Each data In rng
i=i+1
IF rng.Cells(i).text=Sheet1..textbox.text  Then
MsgBox "اطلاعات تکراری"
End IF
Next data

این کدها رو زیر دکمه ثبت قبل از هر کدی قرار بدید
موفق باشید
3
نقل قول از: niksirat2030 در  5 شهریور 1401 - 16:24:20سلام.

در برگه sheet1 جدولی به نام table دارم که میخوام ستون اولش به عنوان دامنه یک Activex combobox باشه. در formula|define name یک نام مثلا mylist رو میدم و در قسمت refers to قرار میدم
=table[Column1].
ولی جواب نمیده. مثلا اگر به انتهای ستون چند آیتم اضافه بشه در combobox نمیاد.

چکار باید کنم؟

دوست عزیز اگر با کد نویسی اطلاعات رو به کمبوباکس تون اضافه کنید خیلی بهتر هست
یک حلقه میتونید بنویسید و بگید که هر چی توی رنج اسامی بود در لیست کمبو باکس نمایش داده بشه
اینجوری هر رنجی رو هم که بخواید میتونید براش ست کنید
اگر هم خواستید میتونید از تابع یونیک استفاده کنید که اسامی رو یونیک براتون بیاره
4
با سلام خدمت اساتید گرامی .
من یه لیست حقوق دارم که میخوام توی یه شیت دیگه همون کد تفصیلی با کد حساب بیاد به شرطی که سلول های که عدد صفر هستش و نیاره .
البته تو فایل پیوست نشون دادم چی از لیست میخوام.
ممنون میشم راهنمای بفرماید.
5
سلام
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
تابع textjoin در صورتی میخوام روی دو سلول اعمال بشه که هر دو سلول داده داشته باشه و در صورتی که یکی از سلول ها بدون داده باشه ،هیچ نتیجه ای رو نشان نده در واقع سلولی که براش این تابع تعریف شده خالی بمونه.
آیا مکان این عملیات میسر هست؟
در ضمن داده های من از نوع متنی میباشد و حتما میخوام از تابع textjoin استفاده بشه
متشکرم
6
عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان
بنده داخل فایل 2 تا یوزرفرم دارم
سوال اول : داخل ی یوزرفرم اولی دوتا لیست باکس دارم با دوتا تکس باکس می خواستم بدون چطوری میشه گزینه های انتخاب شده از لیست باکس اول داخل تکس باکس اول ثبت شه گزینه های انتخاب شده از لیست باکس دوم داخل تکس باکس دوم ثبت شه
در ادامه
وبعد از ان اگر دکمه ثبت کلید سوم رو بزنم یوزر فرم اول مخفی بشه و یوزر فرم دوم که ظاهر شد اطلاعات ثبت شده در (تکس باکس اول و تکس باکس دوم یوزرفرم اول) در تکس باکس یوزر فرم دوم به صورت اتوماتیک ثبت بشه
ممنون
7
با سلام. جدولی داریم برای آموزشگاه که می خواهیم به ساده ترین روش، اولا براساس مقطع تحصیلی ردیف ها را جدا نموده و در شیت دیگری نمایش دهد یا بر اساس چند شرط جدول را در شیت دیگری آورده و پرینت بگیریم. چه روشی وجود دارد که با یک کلیک، عملیات دلخواه در اکسل انجام شود. باتشکر
8
درباره این انجمن / کوره های صنعتی زغال
آخرین پست توسط zoghaalsanng - 20 شهریور 1401 - 16:14:19
درآمد تولید زغال فشرده
درآمد خالص ماهیانه این کسب و کار حدودا بین ۱۰تا ۱۵میلیون تومان حداقل میباشد. مشخص هست که با بزرگ تر کردن کارگاه درآمدتان نیز بیشتر خواهد شد.در کارگاه تولید زغال فشرده از چه کوره ای استفاده می شود؟ما دو نوع کوره زغال فشرده داریم :۱٫ کوره صنعتی۲٫ کوره سنتیکوره صنعتی زغال :در این کوره ها بریکت هایی که پخته میشوند و به زغال تبدیل میشوند خاکستر کمتری را از خود به جای میگذارند.به همین علت در کوره صنعتی محل تخلیه خاکستر زغال وجود ندارد. زغال هایی حاصل از این کوره ها در ابعاد و اندازه های بزرگتری هستند.کوره های سنتی تولید زغال :جز قدیمی ترین کوره ها میباشد که بعد ها کوره صنعتی به وجود آمد. این کوره ها نیاز به مشعل و مواد سوختنی ندارند. کاملا خود سوز میباشد.روش تولید زغال فشرده در کارگاه
جهت تولید قیمت فروش دستگاه تولید زغال چینیhttps://koorehsazanpasargad.com/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b2%d8%ba%d8%a7%d9%84-%d9%81%d8%b4%d8%b1%d8%af%d9%87/ قالبی فشرده حدود ۹۰ % را خاک اره و خرده های چوب تشکیل داده و هشت درصد آن را آب و مابقی آن را مواد دیگر تشکیل می دهند.
در خط تولید زغال فشرده هنگام شروع، مواد اولیه در دستگاه آسیاب و خرد کن به تکه های ریز تبدیل می شوند و پس از آن در دستگاه میکسر با هم ترکیب شده و به دستگاه فشرده سازی (پرس) که اکسترودر نام دارد منتقل می شوند
در انتها محصول تولید شده که به شکل قالب های مکعبی یا مستطیلی در آمده اند را در خشک کن قرار داده تا به طور کامل خشک شوند.
آموزش تولید زغال فشرده و کار با دستگاه
راه اندازی خط تولید مانند بسیاری از مشاغل تولیدی دیگر، نیاز به بهره گیری از تجریه، راهنمایی و اطلاعات دارد تا با بازدهی و بهره دهی هرچه بیشتر به چرخه در آید. تولیدکنندگان قبل از اقدام به هر کاری باید کلیه ی اطلاعات مربوط به تولید زغال ، خط تولید زغال ، کار با دستگاه ها و بطور کلی دوره ی آموزش تولید زغال فشرده را از صفر تا صد بگذرانند تا در هنگام کار به مشکل برنخورند.
تمامی عزیزانی که در این حرفه ی نو و جدید و البته سودمند، که منظور همان تولید زغال فشرده است ،تمایل به فعالیت دارند باید در مرحله ی اول به کلیات و جزئیات کار تسلط کامل داشته باشند تا اگر زمانی با مشکل چه از نظر فنی و چه از نظر علمی روبرو شدند، قادر به رفع اشکالات موجود بوده و توانایی مدیریت مشکلات را داشته باشند؛چراکه اولین و مهمترین فردی که می تواند از پس مشکل برآید فرد صاحب این حرفه است.
آموزش تولید زغال باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود، زیرا برای کار کردن با دستگاه ها و همچنین ترکیب مواد اولیه با هم و راه اندازی خط تولید اطلاعات ریز و دقیقی لازم است.
زغال فشرده مطلوب چه ویژگی هایی دارد؟
۱٫ هنگام سوختن هیچ ماده خطرناک مانند سولفور یا گاز سمی تولید نمی کند.
۲٫ این زغال رطوبت پایینی دارد و آسان تر می سوزد.
۳٫ مواد اولیه زغال فشرده از خاک اره و زغال چوب است که به محیط زیست نیز آسیب نمی رساند.
مشکلات تولید زغال فشرده
این نکته را در نظر داشته باشید تولید زغال به صورت صنعتی باعث سردرد می شود و خواهان کمتری در بازار دارد. جدای از این مشکل، مشکلات دیگری نیز بعد از تولید زغال فشرده وجود دارد مانند: پخش محصول در تمامی سوپرمارکت ها و فروشگاه ها، چرا که روش دیگری برای فروش زغال وجود ندارد ! مثلا نمی توانید زغال را به صورت اینترنتی به فروش برسانید یا اینکه به صورت جداگانه فقط یک فروشگاه زغال فروشی بزنید.
علاوه بر این مسائل تولید زغال فشرده از آن دسته کارهایی است که خطرات جانبی زیادی را برای تولید کننده به همراه دارد. تولید زغال می تواند در دراز مدت به مشکلات تنفسی و سرطان منجر شود
9
سلام به همه دوستان.

یک لیست از نام دانش آموزان در Table1 در برگه DATA از قبل تایپ شده است.

من یک فرم طراحی کردم طوری که بعد از وارد کردن آیتمها و زدن دکمه Save آن اطلاعات در یک جدول در برگه DATA ذخیره شود. ولی اشکالاتی دارد که نمیتوانم آنها را حل کنم.

•     اگر دانش آموز جدیدی در "new student" وارد شد نام وارد شده با نامهای موجود مقایسه و در صورت تکراری نبودن به انتهای ستون اول Table1 اضافه شود. در صورت تکراری بودن پیغام خطا دهد.
  •     ستون اول Table1 به طور اتوماتیک به عنوان لیست کومبوباکس cmbNameSTU در نظر گرفته شود.
  •     در صورت تایپ کردن نام دانش آموز در "Name" (و نه انتخاب آن از لیست) وقتی دکمه Save زده شد نام تایپ شده با موارد موجود مقایسه و در صورت نبودن در لیست پیغام خطا دهد.
  •     در حین تایپ در "Name"، کومبو باکس باز شده و مواردی که با کاراکتر تایپ شده شروع میشوند اتوماتیک ظاهر شود.

Worksheet-Form_base.xlsm
10
سلام.

در برگه sheet1 جدولی به نام table دارم که میخوام ستون اولش به عنوان دامنه یک Activex combobox باشه. در formula|define name یک نام مثلا mylist رو میدم و در قسمت refers to قرار میدم
=table[Column1].
ولی جواب نمیده. مثلا اگر به انتهای ستون چند آیتم اضافه بشه در combobox نمیاد.

چکار باید کنم؟
صفحه1 2 3 ... 10