آخرین ارسالها

سلام روزتون بخیر امیدوارم روز خوبی رو شروع کنید

ببخشید من این فایل رو برای وضعیت انبارم درست کردم حالا قسمت رنگی زرد ماندگاری محصول به روز برای من تغییر نمیکنه چون دو تا عدد تاریخ تولید و انقضا که ثابت هستن رو مورد فرمول قرار دادم ولی اون بالا تاریخ روز جاری داره هر روز تغییر می کنه

ممنون میشم این سلول ماندگاری محصول به روز رو بررسی کنید که فرداش این تاریخش تغییر کنه چون من میخوام تغییرات دیگه رو بهش بزنم

پسورد هم غیرفعال کردم رو شیت بود اگر بود پسوردش
5682975

ممنونم از لطف تون
اینم لینک فایل

https://www.uplooder.net/files/3dbe32ba83ae682c31af83abfc78604c/%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7.zip.html
سلام
کسی نسیت راهنمایی کنه؟
باسلام و درود
می خواستم در فرم تهیه شده پیوست وقتی در فیلد اول بر اسای کمبوباکس و تکس باکس اطلاعاتی رو جستجو کردم و در لیست باکس نمایش داده شدند از میان اطلاعات جستجو شده دوباره با توجه به فیلد دوم اطلاعات را فیلتر کنم و مثلا سریعتر به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیداکنم
ولی در فایل پیوست اطلاعاتی که در فیلد دوم جستجو می شوند از میان کل محتویات شیت اکسل پیدا میشه و به آخر لیست باکس اضافه میشه و اطلاعات جستو شده قبلی کاهش نمی یابند
ممنون میشن راهنمایی بفرمایید
savabegh2.xlsm
زبان برنامه نویسی VBA اکسل / حذف پیغام Reopen
آخرین پست توسط look20 - 20 نوامبر 2022, 21:36
با سلام
میخواستم این پیغامی رو که هنگام باز شدن دوباره یک فایل میده

file.xlsx is already open.reopening will cause any changes .....
حذف کنم و بجاش فایل برای سری دوم باز نشه مگر اینکه بسته شده باشه
در واقع یه کدی که بتونه چک کنه که وقتی روی این فایل کلیک کردم باز شده یا نه اگه باز شده بود اجازه باز شدن مجدد نده و اگر که بسته باشه بازش کنه
حلقه بنویسید که شمارنده آن سلول های حاوی اسامی را در بر گیرد
داخل حلقه یگ شرط بنویسید که اگر محتوای درون تکست باکس با هریک از اسامی یکی بود بهتون پیام بده
من کد می نویسم شما با شرایط خودتون کاستامایز کنید
Dim rng As Range
Set rng = sheet4.Range("A1:A100")
For Each data In rng
i=i+1
IF rng.Cells(i).text=Sheet1..textbox.text  Then
MsgBox "اطلاعات تکراری"
End IF
Next data

این کدها رو زیر دکمه ثبت قبل از هر کدی قرار بدید
موفق باشید
نقل قول از: niksirat2030 در 27 آگوست 2022, 16:24سلام.

در برگه sheet1 جدولی به نام table دارم که میخوام ستون اولش به عنوان دامنه یک Activex combobox باشه. در formula|define name یک نام مثلا mylist رو میدم و در قسمت refers to قرار میدم
=table[Column1].
ولی جواب نمیده. مثلا اگر به انتهای ستون چند آیتم اضافه بشه در combobox نمیاد.

چکار باید کنم؟

دوست عزیز اگر با کد نویسی اطلاعات رو به کمبوباکس تون اضافه کنید خیلی بهتر هست
یک حلقه میتونید بنویسید و بگید که هر چی توی رنج اسامی بود در لیست کمبو باکس نمایش داده بشه
اینجوری هر رنجی رو هم که بخواید میتونید براش ست کنید
اگر هم خواستید میتونید از تابع یونیک استفاده کنید که اسامی رو یونیک براتون بیاره
با سلام خدمت اساتید گرامی .
من یه لیست حقوق دارم که میخوام توی یه شیت دیگه همون کد تفصیلی با کد حساب بیاد به شرطی که سلول های که عدد صفر هستش و نیاره .
البته تو فایل پیوست نشون دادم چی از لیست میخوام.
ممنون میشم راهنمای بفرماید.
سلام
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
تابع textjoin در صورتی میخوام روی دو سلول اعمال بشه که هر دو سلول داده داشته باشه و در صورتی که یکی از سلول ها بدون داده باشه ،هیچ نتیجه ای رو نشان نده در واقع سلولی که براش این تابع تعریف شده خالی بمونه.
آیا مکان این عملیات میسر هست؟
در ضمن داده های من از نوع متنی میباشد و حتما میخوام از تابع textjoin استفاده بشه
متشکرم
عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان
بنده داخل فایل 2 تا یوزرفرم دارم
سوال اول : داخل ی یوزرفرم اولی دوتا لیست باکس دارم با دوتا تکس باکس می خواستم بدون چطوری میشه گزینه های انتخاب شده از لیست باکس اول داخل تکس باکس اول ثبت شه گزینه های انتخاب شده از لیست باکس دوم داخل تکس باکس دوم ثبت شه
در ادامه
وبعد از ان اگر دکمه ثبت کلید سوم رو بزنم یوزر فرم اول مخفی بشه و یوزر فرم دوم که ظاهر شد اطلاعات ثبت شده در (تکس باکس اول و تکس باکس دوم یوزرفرم اول) در تکس باکس یوزر فرم دوم به صورت اتوماتیک ثبت بشه
ممنون
با سلام. جدولی داریم برای آموزشگاه که می خواهیم به ساده ترین روش، اولا براساس مقطع تحصیلی ردیف ها را جدا نموده و در شیت دیگری نمایش دهد یا بر اساس چند شرط جدول را در شیت دیگری آورده و پرینت بگیریم. چه روشی وجود دارد که با یک کلیک، عملیات دلخواه در اکسل انجام شود. باتشکر