آخرین ارسالها

#21
درباره این انجمن / کوره های صنعتی زغال
آخرین پست توسط zoghaalsanng - 11 سپتامبر 2022, 16:14
درآمد تولید زغال فشرده
درآمد خالص ماهیانه این کسب و کار حدودا بین ۱۰تا ۱۵میلیون تومان حداقل میباشد. مشخص هست که با بزرگ تر کردن کارگاه درآمدتان نیز بیشتر خواهد شد.در کارگاه تولید زغال فشرده از چه کوره ای استفاده می شود؟ما دو نوع کوره زغال فشرده داریم :۱٫ کوره صنعتی۲٫ کوره سنتیکوره صنعتی زغال :در این کوره ها بریکت هایی که پخته میشوند و به زغال تبدیل میشوند خاکستر کمتری را از خود به جای میگذارند.به همین علت در کوره صنعتی محل تخلیه خاکستر زغال وجود ندارد. زغال هایی حاصل از این کوره ها در ابعاد و اندازه های بزرگتری هستند.کوره های سنتی تولید زغال :جز قدیمی ترین کوره ها میباشد که بعد ها کوره صنعتی به وجود آمد. این کوره ها نیاز به مشعل و مواد سوختنی ندارند. کاملا خود سوز میباشد.روش تولید زغال فشرده در کارگاه
جهت تولید قیمت فروش دستگاه تولید زغال چینیhttps://koorehsazanpasargad.com/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b2%d8%ba%d8%a7%d9%84-%d9%81%d8%b4%d8%b1%d8%af%d9%87/ قالبی فشرده حدود ۹۰ % را خاک اره و خرده های چوب تشکیل داده و هشت درصد آن را آب و مابقی آن را مواد دیگر تشکیل می دهند.
در خط تولید زغال فشرده هنگام شروع، مواد اولیه در دستگاه آسیاب و خرد کن به تکه های ریز تبدیل می شوند و پس از آن در دستگاه میکسر با هم ترکیب شده و به دستگاه فشرده سازی (پرس) که اکسترودر نام دارد منتقل می شوند
در انتها محصول تولید شده که به شکل قالب های مکعبی یا مستطیلی در آمده اند را در خشک کن قرار داده تا به طور کامل خشک شوند.
آموزش تولید زغال فشرده و کار با دستگاه
راه اندازی خط تولید مانند بسیاری از مشاغل تولیدی دیگر، نیاز به بهره گیری از تجریه، راهنمایی و اطلاعات دارد تا با بازدهی و بهره دهی هرچه بیشتر به چرخه در آید. تولیدکنندگان قبل از اقدام به هر کاری باید کلیه ی اطلاعات مربوط به تولید زغال ، خط تولید زغال ، کار با دستگاه ها و بطور کلی دوره ی آموزش تولید زغال فشرده را از صفر تا صد بگذرانند تا در هنگام کار به مشکل برنخورند.
تمامی عزیزانی که در این حرفه ی نو و جدید و البته سودمند، که منظور همان تولید زغال فشرده است ،تمایل به فعالیت دارند باید در مرحله ی اول به کلیات و جزئیات کار تسلط کامل داشته باشند تا اگر زمانی با مشکل چه از نظر فنی و چه از نظر علمی روبرو شدند، قادر به رفع اشکالات موجود بوده و توانایی مدیریت مشکلات را داشته باشند؛چراکه اولین و مهمترین فردی که می تواند از پس مشکل برآید فرد صاحب این حرفه است.
آموزش تولید زغال باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود، زیرا برای کار کردن با دستگاه ها و همچنین ترکیب مواد اولیه با هم و راه اندازی خط تولید اطلاعات ریز و دقیقی لازم است.
زغال فشرده مطلوب چه ویژگی هایی دارد؟
۱٫ هنگام سوختن هیچ ماده خطرناک مانند سولفور یا گاز سمی تولید نمی کند.
۲٫ این زغال رطوبت پایینی دارد و آسان تر می سوزد.
۳٫ مواد اولیه زغال فشرده از خاک اره و زغال چوب است که به محیط زیست نیز آسیب نمی رساند.
مشکلات تولید زغال فشرده
این نکته را در نظر داشته باشید تولید زغال به صورت صنعتی باعث سردرد می شود و خواهان کمتری در بازار دارد. جدای از این مشکل، مشکلات دیگری نیز بعد از تولید زغال فشرده وجود دارد مانند: پخش محصول در تمامی سوپرمارکت ها و فروشگاه ها، چرا که روش دیگری برای فروش زغال وجود ندارد ! مثلا نمی توانید زغال را به صورت اینترنتی به فروش برسانید یا اینکه به صورت جداگانه فقط یک فروشگاه زغال فروشی بزنید.
علاوه بر این مسائل تولید زغال فشرده از آن دسته کارهایی است که خطرات جانبی زیادی را برای تولید کننده به همراه دارد. تولید زغال می تواند در دراز مدت به مشکلات تنفسی و سرطان منجر شود
#22
سلام به همه دوستان.

یک لیست از نام دانش آموزان در Table1 در برگه DATA از قبل تایپ شده است.

من یک فرم طراحی کردم طوری که بعد از وارد کردن آیتمها و زدن دکمه Save آن اطلاعات در یک جدول در برگه DATA ذخیره شود. ولی اشکالاتی دارد که نمیتوانم آنها را حل کنم.


  •     اگر دانش آموز جدیدی در "new student" وارد شد نام وارد شده با نامهای موجود مقایسه و در صورت تکراری نبودن به انتهای ستون اول Table1 اضافه شود. در صورت تکراری بودن پیغام خطا دهد.
  •     ستون اول Table1 به طور اتوماتیک به عنوان لیست کومبوباکس cmbNameSTU در نظر گرفته شود.
  •     در صورت تایپ کردن نام دانش آموز در "Name" (و نه انتخاب آن از لیست) وقتی دکمه Save زده شد نام تایپ شده با موارد موجود مقایسه و در صورت نبودن در لیست پیغام خطا دهد.
  •     در حین تایپ در "Name"، کومبو باکس باز شده و مواردی که با کاراکتر تایپ شده شروع میشوند اتوماتیک ظاهر شود.

Worksheet-Form_base.xlsm
#23
سلام.

در برگه sheet1 جدولی به نام table دارم که میخوام ستون اولش به عنوان دامنه یک Activex combobox باشه. در formula|define name یک نام مثلا mylist رو میدم و در قسمت refers to قرار میدم
=table[Column1].
ولی جواب نمیده. مثلا اگر به انتهای ستون چند آیتم اضافه بشه در combobox نمیاد.

چکار باید کنم؟
#24
سلام.

موارد زیر رو تعریف کردم:

     یک ActiveX ComboBox با نام "cmbPeymankar"،
     یک Text Box ActiveX به نام "txtNewPeymankar".
     یک command button به نام "Add".

من یک جدول به نام "Table1" در برگه "DATA" دارم به طوری که ستون اول Table1 شامل نام هایی است که باید در لیست cmbPeymankar نمایش داده شود و 10 مورد قبلاً در آن نوشته شده است.

من سه سوال دارم:

   
  • چگونه مقدار ListFillRange از cmbPeymankar را تعریف کنم تا مقادیر ستون اول Table1 در لیست آن نمایش داده شود؟
  • چه دستوری را برای دکمه Add بنویسم تا مقدار گرفته شده از کاربر برای txtNewPeymankar را به انتهای ستون 1 Table1 اضافه کند؟
  • مقدار cmbPeymankar را می توان از لیست آن انتخاب کرد. اگر کاربر بخواهد مقدار آن را تایپ کند، اگر مقدار وارد شده با هیچ یک از موارد از پیش تعریف شده برای cmbPeymankar (در ستون اول Table1) برابر نباشد، چگونه می توانم پیام خطا بنویسم؟
#25
با سلام خدمت اساتید بزرگ
یک سوال برایم پیش آمده اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
پوشه ای دارم که شامل فایل اکسل و یک سری اطلاعات که از طریق هایپرلینک به فایل اکسل متصل هستند.
ایا از طریق خود فایل اکسل و طراحی یک دگمه می توان محتویات کل پوشه را به عنوان آپدیت در درایوی دیگر و پوشه ای جداگانه ذخیره کردfile.rar
#26
سلام
من دو جدول دارم بنام های sale , target که از slae استان ،شهر ، منطقه  و نام ویزتور انتخاب میشه و از target برمینای ای انتخاب هدف ریالی جمع زده میشه .
انتخاب استان ،شهر ، منطقه  و نام ویزتور از طریق اسلایسر هست و  می تونه هرکدام چندگانه باشه که با استفاده از offset رنج شون رو ساختم و میزارم توی sumifs ولی جواب درستی نمی گیرم .
یعنی هر فیلد جدول targetکه باید شرط داشته باشه رو گذاشتم مقدارشرطش رو با offset مشخص کردم .اگه فقط یک فیلد رو بخاد بررسی کنه جوابش درسته ولی بیشتر از یکی رو جواب درستی نمیده
می تونید منو راهنمایی کنید لطفا.


#27
سلام دوستان
من لیست از مشخصات کارمندان شرکت دارم ، یک لیست هم فقط شامل نام ونام خانوادگی و کدملی توی اکسل دارم، وقتی دو لیست را با هم مقایسه می کنیم نمی تونه فامیلی ها مشابه را تشخیص بده ، مثلا توی هر دو اسم احمد هست ولی نمی تونه تشخیص بده...چطوری می تونم دو تا لیست حروفش رو یکسان کنم؟
#28
با سلام هنگام اجرای برنامه ی اکسل ،solver.xlam تا ۱۰۰٪تکمیل شده ولی برنامه بالا نمی آید ، حتی با excel /  safe زمانیکه تیک solverبرداسته شود  خطای ۴۰۰ داده  ، باز هم تفاوتی نمی کند .  نصب مجدد با نگارش جدیدتر هم کارساز نیود.
لطفا راهنمایی فرمایید .
#29
سلام خدمت اساتید
یه فایل اکسل دارم که اطلاعات و مثلا پرونده افراد هست
یه فایل دیگه هم نمره ای که گرفته اند هست
میخواهم
اولا بر اساس کد ملی که مشترک هست، نمرات از فایل دوم وارد فایل اول شود
دوم اینکه اگه بشه، ممکنه مواردی باشه که نمره درج شده ولی پرونده ای در فایل اول وجود ندارد، برای پیدا و مشخص کردن این موارد چه باید کرد؟
متشکرم از راهنمایی و بیان ساده ترین راه برای من که تقریبا در دریای اکسل مبتدی هستم

فایل مربوطه
https://s24.picofile.com/file/8451874434/%D8%AB%D8%A8%D8%AA_%D9%86%D8%A7%D9%85_%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87.rar.html
#30
سلام
اگر هنوز موفق نشدید
لطفا بفرمایید تا براتون انجام بدم