آخرین ارسالها

انجمن عمومی Excel ، ابزارهای اکسل / چک باکس
آخرین پست توسط Ahfsm - 06 نوامبر 2021, 11:25
سلام و آرزوی سلامتی!
مدتیه از یه فایل/فرم اکسل استفاده میکنم بدون مشکل، چند روزه که چک باکسها از کار افتادن و انگار در حالت دیزاین مد فریز شدن؛ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
آیا فرمولی در اکسل وجود دارد که به شما امکان می دهد داده ها را بر اساس رنگی که با آنها مشخص شده است مرتب کنید؟
خودم موفق شدم نوشتم
برای استفاده سایر دوستان کد رو اینجا میزارم:

Sub showPic()
For Each cell In Selection
MyPicture = "C:\Users\pu440.NAZARI-SERVER\Desktop\PRODUCTS\AX\" & cell value & ".png
With cell.AddComment
.Shape.Fill.UserPicture MyPicture
end with
next cell

end sub
سلام. روز بخیر. فرمولی هست که وقتی برای مثال <گروه 2> در ستون A انتخاب شد، خودش خودکار در ستون B کد بده. مثلا ببینه آخرین کد در ستون b شماره 2013 بوده، و به طور خودکار به همون تربیت عدد بعدی رو در ستون B انتخاب کنه؟ یعنی 2014-2015-2016...
در واقع این شماره زنی خودکار در صورت وجود شرط در ستون A اتفاق بیفته. اگر جزو گروه 2 بود.

پیشاپیش ممنونم از راهنمایی و اعلام نظر
سلام کسی میتونه کمک کنه؟
با سلام
فایلی دارم که تعداد زیادی محصول رو لیست کرده.
بنا دارم تصویر هر محصول رو بصورت کامنت در فایل قرار بدم.
بصورت دستی اینکار خیلی طول میکشه و ممکنه اشتباه هم اتفاق بیفته.
خواستم ماکرو ضبط کنم برای این کار که موفق نشدم و ایراد کارم هم نتونستم تشخیص بدم.
کاری که ماکرو میخواستم انجام بده این بود که اسم رو از سلول کپی کنه و عکس سیو شده با همون اسم رو در کامنت ضمیمه کنه.
از بزرگواران کسی میتونه کمک کنه؟

سپاسگزارم از همه ی عزیزان که باب این کمکها رو باز کردن و مجموعه رو گرم تر میکنن.
انجمن عمومی Excel ، ابزارهای اکسل / انتقال کد
آخرین پست توسط bagheri65 - 19 اکتبر 2021, 13:02
سلام چطور میتونم کدهای نوشته شده در یک جدول را وارد کد vba کنم
مثلا کد:

=2*P2-L2+[@[هزینه اضافی]]-[@تخفیفات]

و کدهای تابع if

=IF(ISNUMBER(SEARCH($AB$2;[@[کد ملی]]));ROW();"")

و

=SMALL(X:X;ROW(B1))
=IFERROR(INDEX($A:$V;$AC4;COLUMN(B2));"")
=IFERROR(INDEX($A:$V;$AC3;COLUMN(C1));"")

و

=List!BI3
=List!BJ3

لطفا کداهای بالا رو راهنمایی کنید
انجمن توابع Excel ، فرمول نویسی Excel / فرمول نویسی
آخرین پست توسط ms.zavaraki - 19 اکتبر 2021, 11:27
با سلام و احترام
خواهشمند است در خصوص فرمول نویسی مربوط به جدول لیگ برتر فوتبال بنده را راهنمایی نمایید .
می خواهم زمانی که نتایج بازی ها را وارد می کنم جدول رده بندی بصورت خودکار تکمیل گردد .
ممنون می شوم کمکم کنید.
با تشکر
سلام.وقتتون بخیر
من یک فرم نظرسنجی طبق این آموزش برای خودم ساختم.توی بخش داده ها ارقام نهایی به صورت میانگین مشخص شده.حالا اگه من بخوام درصد هم داشته باشم باید چیکار کنم؟

https://www.namasha.com/v/CIFVaJ6s/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_Option_Button_%D9%87%D8%A7_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84_%D9%88_%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D9%81%D8%B1%D9%85_%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C

لطفا به ایمیل پاسخ بدید