نظرسنجی

آیا می توان ساعت 12:20:00را از 08:20:00 کسر کرد که جواب را بصورت (-04:00:00)منفی زمان نشان دهد که در جمع نهایی این عدد را از زمان ساعت کلی کسر کند ؟خواهش می

-
0 (0%)
-
0 (0%)

مجموع آرای اعضا: 0

بستن رای گیری: 20 مرداد 1391 - 11:39

نویسنده موضوع: موضوع منفی کردن زمان : دوستان لطفا کمک کنید .  (دفعات بازدید: 26883 بار)

afshin_acc

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 5
  • جمع امتیازها: +0/-0
دوستان می دونم زمان را نمی توان منفی کرد ولی خواهش میکنم راهی برای این مسئله پیدا کنید از بس فکر کردم و روش مختلف بکار بردم خسته شدم جواب این مسئله برای من جنبه حیاتی دارد .خواهش میکنم

lamp

دانلود فهرست + فصل اول کتاب توابع و فرمول نویسی اکسل

خبر: کامل ترین کتاب توابع و فرمول نویسی در اکسل ترجمه تیم فرساران

بهرام صمدیان

• مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 545
  • جمع امتیازها: +181/-1
    • آمار 80
با سلام
لطفا دلیل اصرار بر شدن یک امر نشدنی را بیان فرمایید شاید راهی بهتر موجود باشد
با احترام

afshin_acc

• کاربر تازه‌وارد
  • *
با سلام
به دلیل استفاده از برنامه نویسی طولانی مدتی که در  اکسل بر روی زمان انجام دادم جهت حضور و غیاب یک شرکت این فرایند تا 90% با موفقیت به اتمام رسید ولی باتوجه به درخواست زمان کسر کار توسط این شرکت این فرایند دچار مشکل گردیده و چون اطلاعات پایه این برنامه نویسی و فرمول نویسی بر اساس فرمت TIME  ، english (u.s) 37:30:55  بوده است که این کسر کار باید در گزارشات بر اساس همین فرمت نشان داده شده و در نهایت از زمان جمع نهایی کسر و نتیجه با برآورد یکی گردد . مثال: زمان 8:00:00 از 4:00:00 کسر گردد که نتیجه منفی و بصورت ######## نمایش داده می شود و جمع نهایی نیز نشان داده نمی شود . باتوجه به اینکه دیگر امکان تغییر روش اطلاعات پایه وجود ندارد این مسئله جنبه حیاتی پیدا کرده است . دوست و استاد عزیز خواهش عاجزانه دارم در صورت توان کمک نمائید . از شما بسیار سپاس گذارم .

بهرام صمدیان

• مدیران انجمن
  • *
    • آمار 80
سلام
این طور که مشخص است جواب این سوال بسیار بسیار حیاتی بوده و می تواند تدام یک پروژه را باعث شود.
من تا جایی که اطلاع دارم ( اطلاع دقیق ) اگر کارگری ساعت 8 صبح اتمام کارش باشد ولی ساعت 4 صبح از کارخانه خارج شود باید 4 ساعت کسر کار داشته باشد.
شما نمی توانید زمان را به صورت منفی نمایش دهید اما....

می توانبد این زمان را از مقداری که می خواهید به سادگی کسر کنید. این مقدار معمولا اضافه کاری فرد می باشد. واضحتر توضیح بدم اینکه شما می خواستید عدد 4- را داشته باشید که با اضافه کاری جمع کنید خوب به جای آن عدد 4 را داشته باشید و از اضافه کاری کسر کنید نتیجه یکی است. برای اینکه ساعت کسر کار دقیق مشخص شود دو حالت وجود دارد یا زمان ورود و خروج کارگر در یک روز واقع شده است یا ساعت خروج در روز بعدی واقع شده است ( شیفت شب )
فایل زیر کمک می کند که نحوه محاسبه تفاوت دو زمان را حتی در صورتی که خروج در روز بعد واقع شود محاسبه نمایید.
در واقع فایل زیر جوابی است بر این سوال که

22:00:00-4:00:00

jahangir

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 30
با سلام. نمیشه به جای عمل تفریق تابعی نوشت که دو آرگومان ورودی داشته باشه به این ترتیب که آرگومان اول تایم اول و آرگومان دوم تایم دوم. آنگاه اگر درون تابع، بزرگتر بودن تایم دوم مشخص شد (با استفاده از if) (که طریقه این کار نیز در سایت فرساران است) تایم دوم منهای تایم اول شود (تا نتیجه مثبت گردد) آنگاه این زمان به دست آمده را می توان از زمان کل کم کرد. چون مطمئنا از آن کوچکتر است.

بسیار شرمنده اگر توضیحاتم کمی مبهم است.

lamp

بهرام صمدیان

• مدیران انجمن
  • *
    • آمار 80
سلام
جوابش درست نمی آید که مثلا 22-4 در فایل من جواب 6 ساعت داره در حالی که با توضیح شما اگر 22 رو عدد بزرگتر فرض کنیم 4-22 جواب 18 خواهد داشت حالا این 18 را می خواهید از 24 کم کنید تا جواب 6 بدست بیاد؟
خوب فرض کنیم که ورود شخص ساعت 8:30 صبح و خروج 00:30 باشه اون موقع استراتژی شما جواب میده؟
بری این مورد فایل من 16 ساعت را ارائه میده که صحیح است

afshin_acc

• کاربر تازه‌وارد
  • *
مر30 از تمام دوستان عزیزم که لطف کردید و نظر دادید ولی متاسفانه همچنان مشکل من پابرجاست . از تمام شما صمیمانه تشکر می کنم .

reza soleymani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 22
افشین عزیز سلام
اساسا جمع وتفریق ساعت همواره یک اشکالی دارد بدلیل تفاوت اعدادساعت بااعداد صحیح ماشین/
اما من مشابه مشکل شما را با if شرط تو شرط اینقدر شرط گذاشتم تا محاسبات درست شد ا/ما اگرفایل  اکسل و فرمولها را اگر ببینیم شاید بهتر بتوان کمک کرد:)

afshin_acc

• کاربر تازه‌وارد
  • *
سلام مر30 از لطفت عزیزم اگر میشه واسم اون فرمولی را که گفتید بفرستید . متشکرم از پیامی که دادید .

reza soleymani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
سلام دوست عزیز
این فایلو دانلود کنید امیدوارم مشکلتان حل شود. فقط لطفا اگر موفق شدید نتیجه را هم بمن اطلاع دهید.

lamp

بهرام صمدیان

• مدیران انجمن
  • *
    • آمار 80
جناب سلیمانی سلام
البته این بحث قبلاً توسط من پاسخ داده شده است اما گویا راه حل ارائه شده مفید نبوده است اما فایل ارائه شده شما یک مشکل اساسی دارد اولا خیلی از جاهای حساس فرمولی نیست و به صورت یک عدد مطلق است!
دوماً شیفت شب ندارد یعنی کسی که ساعت 22 وارد . ساعت 8 خارج شود محاسبات درستی راجع به وی انجام نمی شود
پیشنهاد میکنم راه حل اینجانب را دوباره بررسی فرمایید
با احترام

afshin_acc

• کاربر تازه‌وارد
  • *
مر30 از تمام دوستان عزیزم که هر کدوک به نحوی تلاش کردند مسئله را حل کنند ولی متاسفانه همچنان لاینحل هست شاید برخلاف میل باطنیم باید بپذیرم که مسئله من راه حلی ندارد . از تلاش های دوستان گلی چون شما بسیار سپاس گذارم شرمنده محبت شما هستم .مر30 .

بهرام صمدیان

• مدیران انجمن
  • *
    • آمار 80
چرا شما یک فایل نمونه آپلود نمی کنید تا مثلا برای ساعات داده شده توسط شما موارد خواسته شده محاسبه شود شاید فرجی شد!

فرشید میدانی

• مدیر سایت
  • ارسال: 756
  • جمع امتیازها: +228/-14
    • فرساران
پاسخ : موضوع منفی کردن زمان در اکسل
« پاسخ #13 : 26 مرداد 1391 - 19:40 »
تکلیف این موضوع کاملا مشخص شده است.

مبدا تاریخ و زمان اکسل 0 ژانویه سال 1900 میلادی است و قبل از آن هیچ تاریخ و زمانی معنی ندارد. و به صورت #### نمایش داده می
شود.

از دید فلسفی نیز هنوز بشر نتوانسته است 3- ساعت را تجربه یا اختراع کند! یعنی 3- ساعت منفی فعلا وجود ندارد.
دقیقا مثل مفهوم پول یا صفر از دید حسابداری ، یعنی اینکه 0 تومانی هنوز اختراع نشده است و هنوز 10000- تومانی ندیده ایم و آنچه وجود دارد مفهوم بدهکار، بستانکار و تراز است.

reza soleymani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
آقای صمدیان عزیز سلام
مطلب شما را قبول دارم وفایل ارسالی بعنوان مثال گفتم که می توان باترکیب چندسلول وبا شرط های متعدد به نتیجه شاید رسید البته اگر فایل نمونه را بگذارد شاید بیشتر بتوانیم کمکش کرد :) :)