نویسنده موضوع: طراحی فرم  (دفعات بازدید: 47 بار)

vistagameir

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • جمع امتیازها: +0/-0
طراحی فرم
« : 23 دی 1397 - 11:54 »
سلام
اول از همه یک فایل اکسل به این پستم پیوست کردم و برای اون چندتا سوال دارم .
میخوام از اینی که الان هست پیشرفته تر بشه و ممنون میشم که من رو به صورت کاملا ابتدایی راهنمایی کنید . ( اگرم کسی لطف کنه و خودش روی فایل تغییرات رو انجام بده که چه بهتر )
اول از همه، میخوام که اگر بشه تعداد سطرها متغیر باشه . یعنی مثلا برای یک سطر فرمول بنویسم و اگر خواستم کالای جدیدی اضافه کنم به طور اتومات سطر جدید ایجاد و فرمول های سطر قبل در اون لحاظ بشه . در همین حین این نکته تعیین بشه که اندازه جدول در یک صفحه چاپ بشه و در صورتی که تعداد سطر ها از یک صفحه بیشتر شد یک جدول مشابه در صفحه دوم ایجاد و ادامه کار در آن انجام شود و ردیف مجموع هم در انتهای آخرین صفحه فقط نمایش داده شود .
درخواست دوم هم این هست که در شیت 1 اگر بخوام چاپ کنم 2 ستون آخر در حالت کاغد A4 طولی در صفحه دیگر چاپ می شود و من این لیست رو میخوام هم برای خودم و هم برای مشتری داشته باشم در حالی که در لیست خودم نیاز به ستون های قیمت ندارم و برای مشتری این ستون ها رو لازم دارم . خودم اومدم شیت 1 رو در شیت 2 کپی و مقادیر رو از شیت 1 به شیت 2 انتقال دادم و ستون های قیمت رو پاک کردم که صفحه ای که لازم دارم رو بدست بیارم ولی اگه بخوام سطر دیگه ای اضافه کنم به مشکل میخورم .
اگر دوستان لطف کنن و من رو راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم چون با این فایلی که درست کردم اگه بخوام تغییری ایجاد کنم خیلی دردسر داره .
با تشکر

lamp

دانلود فهرست + فصل اول کتاب توابع و فرمول نویسی اکسل

خبر: کامل ترین کتاب توابع و فرمول نویسی در اکسل ترجمه تیم فرساران

فرشید میدانی

• مدیر سایت
  • ارسال: 754
  • جمع امتیازها: +227/-14
    • فرساران
پاسخ : طراحی فرم
« پاسخ #1 : 28 دی 1397 - 10:47 »
با سلام خدمت شما بهتره که این فایل به صورت دیتابیس ای طراحی بشه یعنی تمام دیتا ها در داخل یک شیت وارد بشه زیر همدیگه و یک شیت دیگه‌ای داشته باشید که در داخل اون شیت با زدن مثلاً شماره سفارش فقط دیتاهای اون سفارش نمایش داده بشه اگر ایده ای ندارید  که چطوری میشه کرد این محصول فاکتور هوشمند فرساران در واقع این طوری طراحی شده به نظر میاد که اگر نگاهی به اون کنید خیلی ایده های بهتری برای طراحی درستی فایل بگیرید و اینکه حالا بتونید به تغییرات جالب تری داشته باشید گزارش بگیرید تا این ها امیدوارم توضیح مختصر مفید واقع بشه خوش باشید خدانگهدار

vistagameir

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • جمع امتیازها: +0/-0
پاسخ : طراحی فرم
« پاسخ #2 : دیروز ساعت 19:54:02 »
سلام ممنون از پاسخ دهی
من با این فاکتور هوشمند آشنایی ندارم میخوام بدونم اگه بخوام خودتون این کارهایی که میخوام رو میتونید انجام بدین یا نه و هزینه ای چقدر خواهد شد؟ چون من اون بالای فاکتور رو نمیخوام خیلی شلوغ باشه و فقط نام شرکت و شماره فاکتور برام کافی هست