نویسنده موضوع: مانده گیری از دفتر کل با Query  (دفعات بازدید: 119 بار)

afshin3a

• کاربر انجمن
  • **
  • ارسال: 52
  • جمع امتیازها: +1/-0
مانده گیری از دفتر کل با Query
« : 11 فروردین 1398 - 21:42 »
متخصصین گرامی سایت دوست داشتنی فرساران!
سلام و سال نوی شما خجسته!
من میخواستم یک نرم افزار ساده حسابداری برای "دفتر کل" درست کنم. فایل پیوست شده است. من از پاورکویری استفاده کردم و الان نمی توانم فرمولی بنویسم که ستون"مانده" را حساب کند.
مشاهده فیلم:
http://www.faraimen.com/1.wmv
کسی از دوستان هست که بتواند ستون های "تشخیص" و "مانده" را در داخل خودِ کویریِ Append1 اصلاح کند؟ من نمی خواهم در جدولِ خروجی، این محاسبات صورت گیرد. بلکه در خودِ کویریِ Append1 محاسبات صورت گیرد و جدول نهایی به شیت منتقل گردد.
سپاس از همکاری شما

lamp

دانلود فهرست + فصل اول کتاب توابع و فرمول نویسی اکسل

خبر: کامل ترین کتاب توابع و فرمول نویسی در اکسل ترجمه تیم فرساران

afshin3a

• کاربر انجمن
  • **
  • ارسال: 52
  • جمع امتیازها: +1/-0
پاسخ : مانده گیری از دفتر کل با Query
« پاسخ #1 : 14 فروردین 1398 - 00:09 »
دوستان گرامی خودم بعد از کلی سرچ و گشت و گذار در اینترنت کدش رو پیدا کردم. اینجا میذارم برای استفاده ی دوستان:
let
    Source = Table.Combine({QuryBed, QurBes}),
    #"Unpivoted Only Selected Columns" = Table.Unpivot(Source, {"BeHesab", "AzHesab"}, "Attribute", "Value"),
    #"Removed Columns" = Table.RemoveColumns(#"Unpivoted Only Selected Columns",{"Attribute"}),
    #"Sorted Rows" = Table.Sort(#"Removed Columns",{{"CodeSanad", Order.Ascending}}),
    #"Reordered Columns" = Table.ReorderColumns(#"Sorted Rows",{"Value", "CodeSanad", "Tarrikh", "Babate", "BED", "BES"}),
    #"Renamed Columns" = Table.RenameColumns(#"Reordered Columns",{{"BED", "بد"}, {"BES", "بس"}, {"Babate", "شرح"}, {"Tarrikh", "تاریخ"}, {"CodeSanad", "شماره سند"}, {"Value", "حساب"}}),
    #"Filtered Rows" = Table.SelectRows(#"Renamed Columns", each ([حساب] = range1)),
    #"Replaced Value" = Table.ReplaceValue(#"Filtered Rows",null,0,Replacer.ReplaceValue,{"بد", "بس"}),
    #"Added Index" = Table.AddIndexColumn(#"Replaced Value", "Index", 1, 1),
    #"Added Custom" = Table.AddColumn(#"Added Index", "مانده", each List.Sum(List.Range(#"Added Index"[بد],0,[Index]))-List.Sum(List.Range(#"Added Index"[بس],0,[Index]))),
    #"Changed Type" = Table.TransformColumnTypes(#"Added Custom",{{"مانده", Currency.Type}, {"بد", Currency.Type}, {"بس", Currency.Type}}),
    #"Removed Columns1" = Table.RemoveColumns(#"Changed Type",{"Index"})
in
    #"Removed Columns1"