نویسنده موضوع: حساب کردن انبارداری یک کالا بصورت تساعدی  (دفعات بازدید: 85 بار)

mehranjahani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 6
  • جمع امتیازها: +0/-0
سلام ، میخواستم ببینم تابع یا فرمولی هست که بتونم انبارداری رو تساعدی حساب کنم . یعنی از تاریخ ورود بمدت ده روز معاف و از روز یازدهم تا بیستم روزی مثلا ده هزار تومن و از روز بیستو یکم روزی پونزده هزار تومن حساب کنه . فرمول خودم تعداد روز رو محاسبه میکنه ، معافیت رو کم میکنه و باقیمونده بهم میده . مثلا بیست روز باقیمونده که خودم دستی حساب میکنم . میخام ببینم میتونم باقیمانده رو جوری تقسیم کنم که مثلا پنج روزش با یک تعرفه ، پنج روز بعدی با تعرفه دوم و باقیمانده با تعرفه اخر محاسبه شه ؟

lamp

دانلود فهرست + فصل اول کتاب توابع و فرمول نویسی اکسل

خبر: کامل ترین کتاب توابع و فرمول نویسی در اکسل ترجمه تیم فرساران

mehranjahani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
این نمونه فایلیه که ساختم ، بعد از تعید تداد روز ها باقی مراحل ( لول ها ) رو دستی انجام میدم
 http://dl13.myusb.ir/dl/0ALMljRb

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 1807
  • جمع امتیازها: +648/-7
با سلام

لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

موفق باشید میر

mehranjahani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
ممنون آقای میر خیلی لطف کردین
فقط میشه تو سلول اف 6 و اف 7 و اف 8 فرمولی نوشت که عدد سلول اف 5 رو خودش قسمت بکنه به لول ها ؟

من فکر کنم اینجوری بشه در اورد ولی باز هم شما استادین نظر بدین :

اف 6 : ( اگر اف 5 بزرگتر یا مساوی 5 بود عدد 5 بنویسه )( اگر بزرگتر از یک بود اما از 5 کوچیکتر بود همون سلول اف 5 رو نشون بده )

اف 7 : ( اگر اف 5 بزرگتر یا مساوی 6 بود و بیشتر از 10 بود بنویسه 5 ) و اگر کوچکتر از 10 بود اف5 رو از 5 کم کنه باقیمونده رو بنویسه
اف8 : ( اگر اف 5 بزرگتر از ده بود = اف 5 منهای 10 کنه و باقیمونده رو بنویسه

بازم خیلی ممنونم

mehranjahani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
البته الان نوشته های خودم رو اجرا کردم اما عدد منفی رو نشون میده ، دستوری هست که اگه دستورات ایف رو اجرا کنه و عدد منفی بشه عدد رو صفر نشون بده  ؟

lamp

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
سلام

لطفا کنید نمونه فرمول خودتان را ارسال کنید.

ممنون میر

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
با مطالعه مجدد درخواست شما :

تبطق تصور بنده ، خانه های اعلامی از طرف شما خانه هایی با اعداد متغییر هستند و بر اساس اطلاعات دریافتی از منبع دیگری پر می شوند به همین دلیل امکان اینکار وجود ندارد. یعنی 5 روز شما ممکن است 10 باشد ویا بیشتر ویا حتی یک روز  باشد ، اکسل از کجا متوجه این مقدار بشود . مگر اینکه اشتباه متوجه شده باشم. که نیاز به توضیح بیشتر دارد.

موفق باشید میر

mehranjahani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
تاریخ ورود و تاریخ خروج کالا که خودمون وارد میکنیم و اکسل تعداد روز ها رو توی سلول اف 5 در میاره حالا زیر اف 5 طبق اون فرمولی که فارسیشو نوشتم نمیشه اکسل رو برنامه ریزی کنیم دو تا 5 روز اول رو جدا کنه باقیمونده رو تو سلول لول سوم بنویسه ؟

مثلا تعداد روز های انبار داری شده 22 روز که تو سلول اف 5 مشخص شده و کاریش نداریم حالا طبق قانونمون 5 روز اول یه قیمت انبارداری میخوره 5 روز دوم یه قیمات و بالای ده روز تعرفه سوم شامل میشه به صورت زیر 22 روز رو توی 3 سلول جدا کنه :
5
5
12

الان نمونه فایل خودم رو پیوست کردم ، فقط به ستون اف توجه کنید . الان اونی که میخام رو انجام دادم اما فرمولام تک شرطیه . اگه کمتر از ده روز باشه اشتباه میکنه . بالای ده روز رو درست انجام میده
.

ممنون

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
با سلام
لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

پایدار باشید میر

mehranjahani

• کاربر تازه‌وارد
  • *
سلام روز بخیر
خسته نباشید و ممنون از همکاری
میشه لطفا اون قسمتی که گفتین در صورت نیاز میتوان با سلول اف 6 جابجا کرد رو بازبینی کنید ؟ اگه کمتر از 5 باشه هم 5 رو نشون میده !

بسیار ممنونم

lamp

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
با سلام

دوست عزیز

خانه F9 مجموع عملیات است و باید متاثر از عملیات خانه های مرجع باشد به همین دلیل خانه F5 باید اصلاح میشد که شد.

البته بازهم اگر مشکلی بود مطرح بفرمایید.

موفق باشید میر