نویسنده موضوع: برقراری ارتباط و خواندن و نوشتن داده بین گوگل شیت و اکسل  (دفعات بازدید: 21 بار)

sa13er

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 3
  • جمع امتیازها: +0/-0
وقت همه دوستان عزیز بخیر

دوستان، با استفاده از Google Forms ارتباط بین اکسل و گوگل شیت برقرار کردم. من میخوام از گوگل شیت یک جدولی رو با VBA داخل یک فایل اکسل import کنم و بعد از اون یه اطلاعاتی رو از همون فایل اکسل با فاصله زمانی خیلی کم (مثلا زیر 3 ثانیه) export کنم رو همون گوگل شیت. من کدنویسی import و export رو با کد نویسی VBA انجام دادم و وقتی هر کدوم از module ها رو run میکنم بخوبی عمل میکنند ولی همزمان که انجام میدم انگار از کدها رد میشه و در عمل اتفاقی نمیوفته. میتونید بگید مشکل کار کجاست و آیا روش بهتر و راحتتری وجود داره یا خیر؟ ممنون میشم که به اشتراک بذارید.

lamp

دانلود فهرست + فصل اول کتاب توابع و فرمول نویسی اکسل

خبر: کامل ترین کتاب توابع و فرمول نویسی در اکسل ترجمه تیم فرساران

majid_mx4

• مدیران انجمن
  • *
  • ارسال: 1880
  • جمع امتیازها: +673/-7
با سلام

دوست عزیز
نه در اکسل و نه در هیچ برنامه دیگری امکان اجرای همزمان کد وجود ندارد حتی اگر چند میلیم ثانیه اختلاف داشته باشند این اخلاف هست  .

بنظر میرسه بهتر است مطمئن شود که اول کد import اجرا میشود و سپس از اطلاعات وارد شده Export میگرید .

موفق باشید میر

sa13er

• کاربر تازه‌وارد
  • *
  • ارسال: 3
  • جمع امتیازها: +0/-0
ممنون از پاسختون.
منظورم اجرای همزمان نبود. منظورم این بود که من module_import رو اول call میکنم بعد module_export رو.

هر کدوم از این ماژول ها به تنهایی قابل اجرا هستن و خیلی خوب کار میکنن. یعنی میبینم که اطلاعات از گوگل شیت به اکسل import شده. همینطور میبینم با اجرای ماژول export اطلاعات از اکسل به گوگل شیت export شده ولی وقتی پشت سر هم هر دو ماژول رو call میکنم مثل این هست که از خطوط میگذره و run نمیکنه.

نمیدونم دقیقا چه اشتباهی رو دارم انجام میدم.